Aktualny kurs euro i wymiana – gdzie szukać informacji?

Euro to względnie nowa waluta, ponieważ w formie gotówkowej została wprowadzona do obiegu dopiero w 2002 r.. Jest ona dziś obowiązującym środkiem płatniczym w większości krajów Unii Europejskiej. Polska na razie nie spełnia kryteriów, pozwalających przystąpić do strefy euro, co nie oznacza, że jej obywatele nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to robiąc zakupy w zagranicznych sklepach lub też zaciągając w niej kredyt.

Waluta euro i zalety z jej korzystania

Wprowadzenie euro w krajach członkowskich UE znacznie uprościło życie większości obywateli Europy, zarówno w sferze osobistej, jak i biznesowej. Identyczna waluta to bowiem mniejszy problem z oszacowaniem prawdopodobnego kosztu lub zysku podczas planowania m.in. transakcji międzynarodowych, co uprzednio z uwagi na możliwe wahania kursów między walutami często mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa również na swobodę poruszania się mieszkańców państw członkowskich, którzy praktycznie w większości przypadków nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w wystarczającą ilość pieniędzy w obcej walucie podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Dziś potrzebna im jedynie ich własna karta bankowa, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy każdej płatności.

W kantorze internetowym szybko sprawdzisz przelicznik euro

Polska, mimo wejścia do struktur Unii Europejskiej w maju 2004 r., po dziś dzień nie sprostała wszelkim warunkom umożliwiającym wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, że jako mieszkańcy państwa członkowskiego UE regularnie prowadzimy transakcje biznesowe i kupujemy w euro. Osoby często realizujące transakcje w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualny kurs euro na stronie kantoru internetowego, a równocześnie też szybko wymienić złotówki na euro bez potrzeby wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro w kantorach online z uwagi na mniejsze spready jest tańsza oraz wygodniejsza, bo może zostać zlecona o każdej porze dnia (także w środku nocy!), a kupno waluty odbywa się po kursach uaktualnianych co kilka chwil, a nie – jak to na ogół ma miejsce w kantorach tradycyjnych oraz bankach – w oparciu o uśredniony kurs z minionego dnia.

Adres:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]