Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Szukasz dobrej oferty warsztatów kulinarnych dla dzieci? Nie zwlekaj! Wejdź na ten link.

Dzieci uwielbiają pomagać w gotowaniu – podawać i wybierać składniki bądź ozdabiać ciastka. Chcesz rozwijać zapał kulinarny swojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak przebiegają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci rozwija pomysłowość młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W czasie kursu dzieci nie tylko nabywają praktyczne umiejętności, ale też rozwijają swoją pomysłowość i uczą się samodzielności. A po prostu kapitalnie się bawią. Łączenie niecodziennych smaków, opanowywanie prostych przepisów i wybieranie i mieszanie ingredientów – całość sprawia, że dzieci z entuzjazmem eksperymentują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się także z zasadami, jakie stosuje się w kuchni, co bez wątpienia podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach partycypują także rodzice, w związku z tym jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą obserwować kulinarne wysiłki swoich dzieci, a później posmakować tego, co udało się stworzyć.

Jak prowadzone są warsztaty kulinarne dla dzieci?

Zajęcia odbywają się w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny zegarowe. W czasie warsztatów uczestnicy przyrządzają danie główne oraz deser. Młodzi wielbiciele sztuki gotowania mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – spróbować swoich sił w pieczeniu ozdobionej świeżymi dodatkami, aromatycznej pizzy, czy też ugotować pyszny makaron na słono bądź słodko. W czasie warsztatów dzieci przygotowują też wyborny deser – mus z polewą owocową oraz kruchym ciastem. Lekcja połączona z zabawą to najlepszy sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ulubionych potraw niesie pociechom wiele szczęścia. Nawet bardzo niesforne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w pieczeniu idealnej pizzy lub dekorowaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez zawodowego szefa kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i wspaniały kontakt z maluchami.

Adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]