Terapia 2RT – skuteczna w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej

Zabieg AMD. Uzyskaj więcej informacji na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/.

Zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to schorzenie wzroku, które rozwija się u ludzi w starszym wieku i w znacznym stopniu wpływa negatywnie na jakość widzenia. Dzisiaj wyspecjalizowane kliniki oferują nowoczesne metody korekty wzroku tej dolegliwości. Zabieg AMD jest środkiem pozwalającym przywrócić wygodę życia.

Otyłość i inne prawdopodobne przyczyny zwyrodnienia plamki żółtej

Plamka żółta to część siatkówki oka cechująca się najwyższym zagęszczeniem fotoreceptorów – to właśnie ona gwarantuje, iż nasz wzrok jest wyraźny. Zwyrodnienie plamki żółtej jest przypadłością, która objawia się deformacją obrazu oraz pogorszeniem ostrości wzroku. Odróżniamy postać mokrą i suchą tej choroby. Ze starczym wyrodnieniem plamki żółtej borykają się głównie osoby, które skończyły pięćdziesiąty rok życia, a podłoże przyczynowe wady nie zostało w dalszym ciągu do końca zrozumiane. Zakłada się jednakże, że za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada niezdrowy tryb życia – przykładowo palenie papierosów, długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV lub nadwaga. Wpływ mogą mieć też czynniki genetyczne oraz inne choroby współistniejące, takie jak hiperglikemia bądź hipertonia. Współczesna medycyna wytworzyła na szczęście skuteczne techniki leczące tę choroba. Leczenie AMD jest wykonywane z wykorzystaniem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT działa skutecznie na postać suchą AMD.

Leczenie AMD – czy jest ryzykowne?

Laser 2RT wpływa na zmienione komórki gałki ocznej i zarazem nie narusza receptorów siatkówki. Terapia ta jest nieinwazyjna dzięki czemu może być wykonywana u różnych grup chorych narażonych na wadę lub potencjalną utratę wzroku. Metoda laserowa stymuluje komórki do odtwarzania się i spowalnia procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT poprawia jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne dla pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu jest podawane znieczulenie miejscowe, a sama praca lasera 2RT trwa jedynie parę minut.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]