Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie orzeźwienia nadają jony ujemne powstające się m.in. w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu tłumią przykre zapachy, oczyszczają powietrze oraz mają pomyślny wpływ na nasze samopoczucie i środowisko.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może zachodzić na skutek oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła albo wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, jak ekrany, laptopy czy drukarki, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobroczynne aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie uprzemysłowionych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego aby znowu poczuć czystą i świeżą atmosferę w mieszkaniu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Jonizacja stosowana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają zatrzymać pyły zawieszone PM2.5 i 10, niebezpieczne wirusy i drobnoustroje czy dym papierosowy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i oddychać pełną piersią. Zważywszy na to, że ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego osłabienia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szkołach, szpitalach, urzędach czy biurach, czyli tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.