Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

Korekcja wzroku Kraków. Zdobądź więcej szczegółów.

Zdrowe oczy zapewniają pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można usunąć uciążliwe i często niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto może poddać się operacji wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg bezpieczny oraz mało inwazyjny

Nie tak dawno temu korekta wzroku sprowadzała się do zakładania soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekty umożliwiające leczenie krótkowzroczności, dalekowzroczności, starczowzroczności, jak również wielu innych chorób. Niezmiernie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku charakteryzująca się dużą skutecznością. Taka korekta wzroku jest nieinwazyjna i bezpieczna, a pacjent prędko powraca do normalnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, gdzie zatrudniona jest wykwalifikowana załoga medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać adekwatną metodę leczenia, a następnie usunąć wadę wzroku. Lekarze pracujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji nowoczesny ekwipunek diagnostyczny, dzięki czemu są w stanie zidentyfikować nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się również leczeniem innych chorób, np. stożka rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają m.in. na formowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym lekarze dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący procedurą niezbędną w ujawnianiu stanów zapalnych, jaskry i pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie także z innymi problemami, takimi jak usuwaniem kaszaków bądź ciał obcych z oka.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]