Jak wykorzystuje się w rehabilitacji lasery wysokoenergetyczne?

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która wykorzystuje silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przenika ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, a także poprawia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia jest szeroko stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go stosujemy?

Laser wysokoenergetyczny można zastosować do leczenia prawie każdej części ciała. Niejednokrotnie jest stosowany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – bardzo dobrze nada się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach oraz leczący skutki kontuzji takich jak: skręcenia stawów, naderwania wiązadeł czy achillodynia. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są również używane między innymi w leczeniu rwy kulszowej, dyskopatii szyjnej, zapalenia stawów oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również pomocny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i punktowe

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób emisji lasera. Rozróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe, które emitują podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]