Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest miłym tematem. Dziś zaś, stosując nowoczesne narzędzia i – w szczególności – skuteczne środki znieczulające, lekarze mogą zagwarantować nam, iż leczenie okaże się w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się potrzebne za każdym razem, kiedy pojawi się zapalenie miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu supercienkich narzędzi, dzięki czemu dentysta jest w stanie dostać się do głęboko położonych warstw zęba. Warto jednak pamiętać, że w leczeniu kanałowym używa się też innych, nierzadko naprawdę zaawansowanych technicznie narzędzi. Jakich?

Czym przeprowadza się leczenie kanałowe?

Oprócz narzędzi ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę ważne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba transmitują do monitora przed oczami lekarza, ograniczając prawie całkowicie ryzyko różnego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe jest również sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie sporej precyzji umożliwiają specjalne maszyny cyfrowe – endometry. Oprócz tego stomatolodzy stosują także specjalne narzędzia, które pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie kuracji i poprawienie komfortu leczonego.

Leczenie kanałowe – kiedy bezpłatne?

Rozpoczynając leczenie kanałowe warto wiedzieć, iż nie zawsze będzie ono fundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom niepełnoletnim. Pozostali nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie zaś pełnopłatne. Jeśli jest ono potrzebne, powinniśmy wybrać się do lekarza dysponującego nowoczesnymi narzędziami i zawczasu dowiedzieć się, co o jego usługach poprzedni klienci mówią w internecie.