Wisiorki z ametystami

Ametysty znajdziesz na https://www.ametysty.com.pl.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Australii i Kanadzie. Ze względu na swoją oryginalną purpurową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją wielką rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim zestawieniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst uważany jest za kamień relaksu. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własną opinię.