Srebrne wisiorki

Jeśli chcesz kupić srebrne zawieszki, koniecznie wejdź na wisiorki.srebrne.net.

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, doskonale się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – metal ten jest naprawdę czuły, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Mocne środki myjące dla srebra są zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno więc używać ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie prac domowych koniecznie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wyściełane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wodą i promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci kolory albo zmieni kształt. Przed włożeniem do szkatułki paru ozdób, musimy przed tym zabezpieczyć je delikatną ścierką albo wrzucić do foliowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko jaja i specjalne płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy korzystać z miękkich ścierek – sztywne potrafią porysować fakturę.