Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Kliknij tu, aby zaopatrzyć się w topaz mistyczny.

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna cieszącego się wielkim uznaniem miłośników biżuterii. Mimo że z pozoru łatwo pomylić się, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są rezultatem odpowiedniej technologii produkcji – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ gorąca oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Kolory topazu mistycznego

Barwy, które ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, z jakim jest połączony. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, że kamień przybiera purpurowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem rozgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Doskonałe efekty daje obrabianie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii czy na Dalekim Wschodzie.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie stosują go zatem do wyrobu naszyjników, pierścionków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do eleganckich strojów – doskonale prezentuje się także w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się także różnorodność barw, sprawiająca, że prościej można wybrać biżuterię do swojej kreacji.