Charakterystyka różnych rodzajów zapięć kolczyków

Dalsze informacje o srebrnych kolczykach.

Wybierając kolczyki wypada wziąć pod uwagę nie tylko materiał, z którego są wytworzone,, to jak się prezentują czy formę, ale również na zapięcie. Poniżej prezentujemy krótki spis najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najczęściej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie daje duży komfort noszenia i często jest wykorzystywane w biżuterii art deco. Felerem tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu w okresie letnim, gdy nie nosi się ubrań z postawnym kołnierzem, czapek ani szali.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednakże prostszy w zapinaniu, dzięki rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Często stosuje się je przy droższych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Znakomite rozwiązanie dla tych, którzy nie zdecydowali się na przekłucie uszu. Dziś dość sporadycznie używane.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą szansę rozpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Tego typu kolczyki sprzedają się najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku niewielkich kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w drobnych, najczęściej złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki wykorzystywane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]