Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Kliknij tu, aby kupić lampworki.

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe słodycze. Lampworki, gdyż o nich mowa, to specyficzny rodzaj koralików produkowanych ze stopionego szkła. Z początku były robione samodzielnie – surowiec topiono z użyciem przerobionej lampy na naftę, stąd też określenie perły lampowe. Obecnie także można wykonać je w domu, ale lepszym pomysłem będzie niewątpliwie zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto na to postawić? Do których strojów najlepiej założyć lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki produkuje się, jak przed momentem napisaliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej sprawdzi się gazowy palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się odpowiednie szkło, które wskutek działania płomienia rozgrzewa się, a to pozwala na nadanie mu rozmaitych kształtów. Paski stopionego materiału nawijane są na drut, przez co każdy paciorek ma otwór w samym centrum – dzięki temu lampworki bywają wykorzystane do produkcji broszek lub naszyjników.

Lampworki – do czego zakładać?

Kolorowe lampworki świetnie pasują do zwykłych kreacji. Najlepiej komponują się z koszulkami z zabawnymi obrazkami, barwnymi bluzami oraz coraz chętniej zakładanymi trampkami. Nie znaczy to oczywiście, że będą atrakcyjnie prezentowały się jedynie przy tego rodzaju kreacjach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]