Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Znajdź cyrkonie.

W jubilerstwie powszechnie wykorzystuje się wiele kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii indywidualnego wyglądu, znacząco podnoszą cenę opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska grupa odbiorców może pozwolić sobie na prawdziwe skarby wśród posiadanych zbiorów. Na szczęście istnieją także alternatywy dla mniej bogatych osób.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane materiały ozdobne, nie pojawiające się w czystej formie w naturze. Jest to praktycznie najlepsza alternatywa dla diamentów – z powodu niemal identycznego wyglądu i zbliżonych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia nie ma barwy, ale wersje z dodatkiem niestandardowych minerałów mogą posiadać dowolne kolory, czy też nawet zmieniać je dzięki wpływowi światła. Ze względu na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie jako ozdoby w jubilerstwie, ale nie jest to naturalnie jedyne ich przeznaczenie. Stosuje się je między innymi w celach medycznych (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w wysokich temperaturach albo też przemyśle. W przeszłości, dzięki posiadanym cechom wykorzystywane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy zaciekawieni jesteśmy najpopularniej występującą postacią cyrkonii, czyli biżuterią, kupić ją można na przykład za pomocą internetu.